ZZ Dats misija ir attīstīt ilgtspējīgu nacionālu uzņēmumu, kas ir spējīgs nodrošināt labi apmaksātu darbu augsti kvalificētiem IT speciālistiem, lai viņiem un viņu ģimenes locekļiem būtu stabilas un drošas attīstības iespējas savā valstī — Latvijā.

Uzņēmuma vīzija ir nodrošināt kvalitatīvus, ilgtspējīgus un pieprasītus IT produktus dažādu pašvaldību, valsts un komersantu darbības jomu atbalstam Latvijā un ārpus Latvijas.

 

1995

28.decembrī tiek iegādāti pirmie divi datori, kas izmaksā – 2000 Ls un šajā pat datumā tiek reģistrēts uzņēmums SIA ZZ Dats.

1997

Šo varam saukt par pašvaldību sistēmu attīstības ceļa sākumu – programma «Īpašums» tiek ieviesta Rīgas pilsētas pašvaldībā. Lai piegādātu jaunāko versiju vai uzinstalētu jaunu programmatūru, pie klientiem dodamies ar disketēm

2002

Pirmais mākoņrisinājums – lietojumprogramma PERS iedzīvotāju uzskaitei un dzīvesvietas reģistrācijai. Pamazām izveidojas Vienotā pašvaldību sistēma ar programmām NINO, PERS, DZIMTS, SOPA u.c.

2004

Visas Latvijas pašvaldības strādā ar Vienoto pašvaldību sistēmu.

2006

ZZ Dats strādā vairāk nekā 50 darbinieki. Ja iepriekš darbinieks faktiski bija cilvēks – orķestris – vadīja projektu, analizēja pasūtītāju prasības, programmēja, testēja un konsultēja klientus. Šodien mums ir vairāki projektu pārvaldnieki, projektu vadītāji, sistēmanalītiķi, programmētāji, informācijas sistēmu testētāji – dokumentētāji, klientu konsultanti.

2009

Izstrādājam portālu www.epakalpojumi.lv

2017

Vienotās pašvaldību sistēmas lietotāju skaits pārsniedz 45 000.

2020

Vienotajā pašvaldību sistēmā ietilpst 25 apjomīgas lietojumprogrammas un tā ir integrēta ar vairāk nekā 30 valsts un ārējiem reģistriem. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 160 darbinieki.

2021

Izstrādājām portālu manavakcina.lv, Covid-19 digitālo sertifikātu un īstenojām Prokuratūras informācijas sistēmas (ProIS) programmatūras E-lietas attīstības projektu.

2022

Atvieglojot pašvaldību darbu, digitalizējām pedagogu tarifikāciju (pedagogu algas, nodokļus) dokumentu vadības sistēmā LIETVARIS.

2023

Atbalstot kara skarto Ukrainu, ziedojām industriālo dīzeļģeneratoru siltuma un elektrības ražošanai. ZZ Dats biroja telpās izveidojām Snaudas istabu, rūpējoties par darbinieku labbūtību.

Vērtības

Atbildība

Mums ir svarīgi veidot stabilu un ilglaicīgu sadarbību, ko nodrošina tikai kvalitatīvs darba rezultāts.

Godīgums

Uzticēšanās, solījumu pildīšana, godīga rīcība un labvēlīga izturēšanās ir būtiska uzņēmuma vides sastāvdaļa.

Klients

Mēs uzklausām un pievēršam īpašu uzmanību klientu vajadzībām un sniedzam pakalpojumus, kas vislabāk atbilst klientu prasībām.

Rezultāts

Mēs visus darbus veicam ar skaidru mērķi sasniegt visaugstākās kvalitātes ilgtspējīgus rezultātus.

Attīstība

Pilnveidošanās ir mūsu virzītājspēks. Nepārtraukti uzlabojam savu sniegumu un izvirzām arvien augstākus mērķus.

Esam ieguvuši ISO sertifikātus– ISO 9001:2015 – kvalitātes vadības standarts un ISO 27001:2013 drošības kvalitātes standarts.

ZZ Dats strādā vairāk kā 190 IT speciālisti.

Esam ieguvuši ģimenei draudzīgas darbavietas statusu.

VID Padziļinātās sadarbības programmas līmenisZELTS

 

Vadība

Māris Ziema
ZZ Dats valdes loceklis
Edžus Žeiris
ZZ Dats direktors
Oskars Pakers
Tehniskais direktors

Vadības komanda

Iveta Kažemaka
Administrācijas un personāla vadītāja
Elīna Tuzova
Stratēģisko projektu vadītāja
Gatis Beikerts
Tehnoloģiju attīstības un atbalsta grupas vadītājs
Igors Ņikonovs
Biznesa centra vadītājs
Edgars Vasiļevskis
Biznesa centra vadītājs
Jānis Vempers
Biznesa centra vadītājs
Virdžīnija Andersone
Biznesa vadītāja
Dainis Dosbergs
Biznesa vadītājs

Statistika

Ielādē nākamo
44% darbinieku strādā ZZ Dats vairāk nekā 5 gadus. Kāds ir noslēpums? Izaugsme, iespēja pilnveidoties – gan izglītoties, gan augt profesionāli un drošības sajūta par savu un tuvinieku nākotni.
ZZ Dats augstu vērtē katra darbinieka centienus personiskās izaugsmes jomā, jo darbinieki, kuri nepārtraukti pilnveido sevi un palīdz citiem augt, ir uzņēmuma lielākā vērtība. Uzņēmuma ieguldījums darbinieku mācībās (kursos, sertifikātos) gada griezumā
Saskaņā ar Eurostat datiem Eiropā IKT nozarē strādā 18% sieviešu. Savukārt, ZZ Dats - 45% sieviešu.