Saskaņo pedagogu tarifikācijas elektroniski

VPS

Virzoties uz pašvaldību procesu aizvien lielāku elektronizāciju un, lai atvieglotu pašvaldības darbu, esam elektronizējuši vēl vienu procesu – turpmāk pedagogu tarifikācijas iespējams saskaņot elektroniski pašvaldības dokumentu vadības sistēmā LIETVARIS, ja pašvaldība izmanto personālas uzskaites lietojumprogrammu KADRI.

Šogad, līdz ar jaunā mācību gada sākumu, kas pašvaldībām cita starpā asociējas arī ar ārkārtīgi skrupulozu darbu – pedagogu tarifikāciju saskaņošanu un no tām izrietošo atalgojuma izmaksu pedagogiem, esam izstrādājuši risinājumu – Tarifikāciju saskaņošana DVS LIETVARIS.

Risinājuma būtība ir tāda, ka tarifikāciju saskaņošanas process ir pārnests no Valsts izglītības informācijas sistēmas (turpmāk – VIIS) uz DVS LIETVARIS, kam ir ļoti daudz priekšrocību no pašvaldības procesu skatu punkta. Pedagogu tarifikācijas sagatavo un iesniedz kā līdz šim VIIS, bet tālāk dati tiek importēti pašvaldības datu bāzē un no tiem tiek ģenerētas tarifikācijas PDF formātā atbilstoši Ministru kabineta noteiktajām prasībām. Pēc tam tarifikācijas PDF formātā automātiski tiek importētas DVS LIETVARIS un atbilstoši iepriekš definētajām darbplūsmām nonāk saskaņošanā pie attiecīgajiem atbildīgajiem.

Speciālistam atliek tikai pārliecināties par pedagogu tarifikāciju datu pareizību un saskaņot dokumentu. Nav nepieciešama manuāla darbplūsmas definēšana, papīru drukāšana un vešana no izglītības iestādes uz pašvaldību – viss ērti, ātri un pārskatāmi. Un galvenais – grāmatvežiem dati algas aprēķinā lietojumprogrammā ALGAS nav jāvada manuāli – dati pēc tarifikācijas saskaņošanas automātiski pieejami algu grāmatvedim. Tarifikācijas saskaņošanas vai noraidīšanas statuss reālā laikā ir pieejams arī VIIS. Saskaņojot tarifikāciju, tā tiek reģistrēta un uzglabāta DVS LIETVARIS un tarifikācijai tiek pievienota informācija par dokumenta vizēšanu.

Pašvaldībai nav jādomā par tarifikācijas virzību pašvaldības ietvaros, jo visiem speciālistiem, kuriem tās ir jāapstrādā, tarifikācijas ir pieejamas savā ikdienas darba rīkā atkarībā no pienākumiem – DVS LIETVARIS, personāla uzskaites lietojumprogrammā KADRI vai algu aprēķina lietojumprogrammā ALGAS.
Visa saziņa notiek caur automātiskajiem paziņojumiem (importētas jaunas tarifikācijas, noraidīšanas iemesls u.tml.) un algu grāmatvedis daudz operatīvāk var sākt rēķināt atalgojumu. Salīdzinājumā ar VIIS, kur nebija nekādu paziņojumu un tarifikāciju sagatavotājiem pa dažādiem kanāliem nācies sazināties ar pašvaldības pārstāvjiem, lai saskaņotu tarifikācijas, šis ir vēl viens ieguvums.
Mums ir patiess prieks efektivizēt pašvaldību procesus un izstrādāt risinājumus, kas pašvaldībām ir lietderīgi!

Ludzas novada pašvaldība par risinājumu:

Tarifikāciju un pārtarifikāciju saskaņošanas process notiek raiti un esam apmierināti ar ieviesto risinājumu. Lai arī katrs jauninājums sākumā ir grūts, ar ZZ Dats speciālistu palīdzību tas tiek ieviests un viss ir paveicams. Paldies ZZ Dats speciālistiem par sadarbību un operatīvu palīdzību!

Jaunu izaicinājumu, ieviešot risinājumu, pieņēma 6 pašvaldības – Aizkraukles, Balvu, Ludzas, Olaines, Salaspils novadu pašvaldības un Liepājas valstspilsētas pašvaldība! Augstu novērtējam minēto pašvaldību uzdrīkstēšanos un vēlmi kļūt aizvien digitālākiem!

Apstiprināto tarifikāciju skaits (septembra mēnesī)

Izsakām pateicību arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, kas atbild par VIIS, par atbalstu un sadarbību!
Risinājumu iespējams ieviest pašvaldībās, kas izmanto ZZ Dats izstrādāto dokumentu vadības sistēmu LIETVARIS un personāla uzskaites lietojumprogrammu KADRI.

Citi raksti

Datu analīzes rīks – palīgs pašvaldībai datos balstītu lēmumu pieņemšanai

VPSDatu analīzes rīks turpina ZZ Dats izstrādāto pašvaldību programmproduktu saimi, kuru mērķis paaugstināt pašvaldību darbinieku darba efektivitāti, nodrošinot jaudīgus ikdienas darba atbalsta rīkus. Dati apvienojumā ar datu analīzes rīka iespējām sniedz iespēju pašvaldību darbiniekiem ar elementārām IT pamatzināšanām veikt datu analīzes darbības.  

Saziņa ar ZZ Dats

VPSMūsu mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu apkalpošanu un ērtu saziņu ar ZZ Dats, ja ir radušies jautājumi, nepieciešami precizējumi, vai ir […]