Programmētājas Daces pieredzes stāsts

Darbu ZZ Dats uzsāku 2016. gadā, paralēli studijām Latvijas Universitātē. Pašā sākumā, protams, nebiju pārliecināta, vai spēšu apvienot studijas ar darbu, vai studijas necietīs, vai darba devējs būs pretimnākošs, vai spēšu paveikt pietiekami labi man uzticētos darbus. Tomēr šobrīd droši varu apgalvot – ka, lai arī tas nav viegli, tomēr tas ir iespējams.

Darbā gūtā pieredze ar īstiem projektiem palīdz labāk saprast studiju materiālu, savukārt studijās iegūtās zināšanas – gūt jaunas idejas darba uzdevumu risināšanai.

ZZ Dats ir ļoti pretimnākošs studentiem un piedāvā elastīgu grafiku – var nākt uz darbu un iet prom jebkurā brīdī, tāpēc lekcijas nav jākavē. Tāpat tiek sniegta iespēja strādāt attālināti, ko var izmantot, piemēram, garlaicīgu lekciju laikā. 😉 Turklāt Universitāte atrodas tikai 15 minūšu gājiena attālumā.

Mana darba ikdiena ir atkarīga no lekcijām – citreiz darbā sanāk būt tikai dažas stundas no rīta, citreiz ierodos tikai pēcpusdienā, bet citreiz darbā vai lekcijās pavadu gandrīz visu dienu. Tomēr parasti sanāk katru dienu atrast laiku gan mācībām, gan darbam.

Studiju laikā nepalaidu garām iespēju doties studēt uz ārzemēm – Erasmus+ programmas ietvaros pavadīju vienu semestri Blekinges Tehnoloģiju Institūtā Zviedrijā. Šī iespēja noteikti deva daudz manai izaugsmei. Arī darba devējs bija pretimnākošs un es varēju izmantot šo iespēju, nepārtraucot darba attiecības.

Šo gadu laikā uzņēmumā esmu daudz augusi – ir augušas gan manas profesionālās un tehniskās prasmes, gan arī prasme komunicēt un strādāt komandā.

Šodien atskatoties uz laiku atpakaļ varu teikt – ir jāizvērtē savas iespējas, taču satraukumam nav pamata, ir jāmēģina! Kā nekā – drosmīgajiem pieder pasaule.

Lasi vecākā programmētāja Jāņa pieredzes stāstu

Lasi sistēmanalītiķa / projektu vadītāja Andra pieredzes stāstu