Septembrī notiks desmitais forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja”

Forums

Pašvaldību forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” šogad norisināsies 20. septembrī. Foruma 10. norises jubilejā kopā atskatīsimies uz līdz šim paveikto Latvijas pašvaldību darba digitalizācijā un izvērtēsim mākslīgā intelekta straujo uznācienu un tā piedāvātās iespējas.

“Pirms desmit gadiem aizsākot pašvaldību forumu, vēlējāmies pašvaldībām radīt vietu informācijas apmaiņai. Gadu laikā forums kļuvis par vietu, kurā pašvaldībām dalīties ar savu pieredzi un pārņemt citu pašvaldību labo praksi. Foruma diskusijās ik gadu piedalās pašvaldību vadības pārstāvji, kā arī finanšu un informācijas tehnoloģiju nodaļu vadošie speciālisti.” informē pašvaldību foruma “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” organizators SIA ZZ Dats direktors Edžus Žeiris.

“Šajā izaicinājumu un pārmaiņu pilnajā laikā atslēgas vārds ir sadarbība, kurā atrodam īsto risinājumu. Esam gandarīti par līdzšinējo kopīgo darbu šajā pašvaldību forumā un rastajiem risinājumiem, un esam gatavi jaunajam, ko mums var piedāvāt mākslīgais intelekts. Forums palīdz izprast jauno, dzirdēt pieredzi un sākt izmantot jaunus risinājumus,” apstiprina Swedbank AS Valsts un pašvaldību jomas vadītāja Ilze Kukute.

10. jubilejas forumu “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” Rīgā atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgēnijs Ivanovs, ZZ Dats valdes loceklis Māris Ziema. Pašvaldības dalīsies savos pieredzes stāstos un par aktuālām tēmām diskutēs Tilde, ZZ Dats un Swedbank uzņēmumu pārstāvji. Pašvaldību speciālistus gaida aktīvas diskusijas dokumentu elektroniskas aprites nodrošināšanas un pašvaldības nekustamo īpašumu uzskaites jautājumos. Foruma dalībniekiem būs iedvesmojoša tikšanās ar Swedbank Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāju Olgu Kotovu. Olga ir pirmā sieviete Baltijas valstīs, kas uzkāpa Everestā, kā arī zināma kā koučs un uzņēmēja, kuras pārziņā bijusi aviācijas apmācības organizācija. Foruma “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” informatīvais partneris Latvijas Pašvaldību savienība un foruma partneri Tilde un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Plašāka informācija par gaidāmo forumu pieejama te. https://www.zzdats.lv/pasvaldibu-forums-2023/

Citi raksti

Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai

SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar SIA “RGP” un SIA "Rehabilitācijas centrs "Tērvete"" turpina īstenot pētniecības projektu Nr.2.3 “Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai” IT Kompetences centra Projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008 ietvarā.

Latvijā pirmoreiz sociālās jomas speciālistu teikto tekstā atšifrēsrunas atpazīšanas programma

Jelgavas valstspilsēta ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sociālā darba optimizācijai izmantos runas atpazīšanas programmu. Runas atpazīšanas programma atvieglos Jelgavas valstspilsētas Sociālo lietu pārvaldes darbinieku ikdienu, paaugstinot darba kvalitāti, nodrošinās uz datiem pieņemtu lēmumus, to pēctecību – operatīvu iespēju iegūt un izmantot pārvaldē uzkrātos datus.