Pašvaldību forums 2023

2023. gada 20. septembrī Mežaparka estrādes Kokaru zālē norisinājās 10. pašvaldību forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja”.

Jubilejas forumā atskatījāmies uz pēdējos desmit gados padarīto pašvaldību darba digitalizācijā, pieskārāmies pašlaik tik aktuālā mākslīgā intelekta tēmai un iezīmējām nākotnes virzību.

Pirmo reizi forumā organizējām paralēlu speciālistu diskusiju par ar resursu vadības sistēmu saistītu dokumentu elektroniskas aprites nodrošināšanas un pašvaldības nekustamo īpašumu uzskaites jautājumiem. Šī diskusija ļāva pašvaldībām dalīties ar savu pieredzi un pārņemt citu pašvaldību labo praksi. Diskusijās piedalījās pašvaldību finanšu, īpašumu pārvaldības un informāciju tehnoloģiju nodaļu vadošie speciālisti.

Foruma draugi – SIA ZZ Dats, Swedbank AS, Tilde, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs

Informatīvais partneris – Latvijas Pašvaldību savienība

Ieskaties programmā


PAŠVALDĪBAS IR GATAVAS MI
Edžus Žeiris, ZZ Dats direktors

Elektronizācija – Automatizācija – Mākslīgais intelekts.

Pašvaldību IT attīstība ir izgājusi cauri vairākiem IT risinājumu attīstības posmiem. Visas pašvaldības lieto Vienoto pašvaldības sistēmu (VPS), vada, uzkrāj un apstrādā datus elektroniski. Ir ieviesti daudz jauni moduļi, tajā skaitā dokumentu vadības un resursu vadības risinājumi Lietvaris un G-VEDIS, kas ļauj automatizēt procesus. Pašvaldībām ir pieejami rīki datos balstītu lēmumu pieņemšanai. Ir pienācis laiks, lai datori strādā iedzīvotāju un darbinieku labā. Sistēmas un sabiedrība ir gatava mākslīgā intelekta (MI) risinājumu ieviešanai.

Datoram nav jālemj cilvēka vietā, tam jāsaka priekšā iespējami labākie nākamie soļi, jāpārbauda un jāsalīdzina lēmumu pamatotība, jāidentificē riski un jākontrolē pakalpojumu kvalitāte. ChatGPT ir palīdzējis celt briedumu arī Latvijas sabiedrībā, mēs esam gatavi mākslīgā intelekta risinājumu ieviešanai!


AI, AI, AI! Pašvaldībās ienāk mākslīgais intelekts – iespējas un izaicinājumi
Kaspars Kauliņš, Tilde biznesa attīstības vadītājs

Teju katrā ziņu lentē varam izlasīt kaut ko par “AI” (artificial intelligence) vai “MI” (mākslīgais intelekts) – mediji izceļ gan labo, gan ļauno. Bet kas atrodas pa vidu? Cik praktiska vai abstrakta ir mākslīgā intelekta loma pašvaldību ikdienas darba organizēšanā, pakalpojumu sniegšanā un komunikācijā ar iedzīvotājiem? Kur esam šodien un kur varam būt rīt?


DISKUSIJA: Jaunais laikmets. Vai Tu spēj pārlekt pāri laikmetam?
Kaspars Kauliņš, Tilde biznesa attīstības vadītājs

Ģirts Bērziņš, Swedbank grupas Vadības un stratēģiskā virziena konsultants, Tehnoloģiju analīzes un sadarbības pārvalde

Edžus Žeiris, ZZ Dats direktors

Andis Liepiņš, APPLY SIA vadošais mākslīgā intelekta risinājumu arhitekts


PIEREDZES APMAIŅA PAŠVALDĪBU PROCESU DIGITALIZĀCIJĀ.
Dokumentu un datu apmaiņas procesi grāmatvedībā, lietvedībā, personāla vadībā. Statistika un praktiskā pieredze. Izaicinājumi un labās prakses piemēri.


PAŠVALDĪBAS NEKUSTAMO ĪPAŠUMU PĀRVALDĪBA
Statistika un atbalsta rīki. Administratīvi teritoriālās reformas radītie izaicinājumi pašvaldības nekustamo īpašumu uzskaitē un pārvaldībā.


PAŠVALDĪBAS LEPOJAS: Liepāja – ceļā uz bezpapīra pašvaldību

Iveta Lapiņa, Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas IT daļas vadītāja.


PAŠVALDĪBAS LEPOJAS: Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru tīkls – “vienas pieturas aģentūras” principa ieviešana publiskajā pārvaldē

Egons Spalāns, Ventspils valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks


PAŠVALDĪBAS LEPOJAS: Tarifikāciju automatizācijas priekšrocības

Mareks Bulis, Ludzas novada finanšu nodaļas ekonomists


PAŠVALDĪBAS IEDVESMOJAS ar Everesta iekarotāju Olgu Kotovu no Swedbank


Ja rodas jautājumi par forumu, lūdzam sazinieties ar organizatoriem marketings@zzdats.lv

Apskati 2022. gada pašvaldību forumu