Mums ir svarīgi nodrošināt darbiniekam ergonomisku darba vidi

Lielāko dienas daļu mēs pavadām darbā pie datora, tāpēc vide, kādā atrodamies, ir svarīga labsajūtai, komfortam un veselības stāvoklim. Ievērojot ergonomisku darba vidi, mēs jūtamies ērti un komfortabli visas dienas garumā. Darba vide katram cilvēkam jāpielāgo individuāli, tādēļ visiem neder vieni un tie paši parametri.

Mūsdienās ergonomika ieņem arvien nozīmīgāku vietu attiecībā uz uzņēmuma darba vidi. Ergonomiska darba vieta nodrošina uzlabotus un efektīvus darba apstākļus, ņemot vērā cilvēka fizioloģisko uzbūvi, lai netiktu veicinātas veselības problēmas.

Elektriski regulējami darba galdi to lietotājiem piedāvā iespēju viegli mainīt darba vietas pozīciju no sēdus līdz stāvus stāvoklim, sniedzot labvēlīgāku ietekmi uz cilvēka veselību. Darba pozas maiņa ne tikai pozitīvi iedarbojas uz skeleta uzbūves sistēmu, bet arī sekmē asins cirkulāciju.Darba galda virsmai jābūt maz atstarojošai un tik lielai, lai uz tās varētu izvietot datoru un darbam nepieciešamās iekārtas, piederumus un citas darbam nepieciešamās lietas.

Būtiska nozīme ir arī displejam, tam jābūt viegli pagriežamam, un optimālais attālums no acīm līdz displejam ir 60 cm. Monitora augšējai malai jāatrodas acu augstumā vai nedaudz zemāk, bet skata leņķim jābūt 35°.

Jāatceras, ka bez pareizi iekārtotas darba vides cilvēka labsajūtai liela nozīme ir arī pauzītēm. Ilgstošs darbs bez atpūtas pauzēm nav ieteicams, tādēļ ik pēc stundas (maksimums – divām stundām) nepieciešams pārtraukt darbu uz piecām līdz desmit minūtēm. Jāatceras, ka atpūta nenozīmē acu novēršanu no monitora. Pauzes laikā vieta pie datora ir jāpamet pavisam, lai ļautu atpūsties gan smadzenēm, gan redzei, gan fiziski izkustinātu ķermeni, kas ilgstoši atradies vienā pozā. Īpaši ieteicams pārtraukumu laikā veikt vienkāršus vingrinājumus, kas tonizēs ķermeni un atpūtinās datora ekrāna nogurdinātās acis.

Lielāko tiesu ērtības nosaka krēsla atbilstība un pareiza noregulēšana. Atzveltnei jābalsta mugura jostas un krustu rajonā un ir jāatbilst muguras formai, jāatbalsta mugura visā tās garumā atbilstoši mugurkaula dabiskajam izliekumam. Labi, ja atbalsts nodrošināts arī tad, ja mainās ķermeņa poza, pieliecoties uz priekšu vai atpakaļ.

Citi raksti

Kopš marta ārvalstīs atprečotas 273 e-receptes

Kopš pārrobežu e-recepšu datu apmaiņas ar noteiktām dalībvalstīm, Latvijas iedzīvotāji šo pakalpojumu izmantojuši 273 reizes, iegādājoties elektroniski izrakstītās zāles atrodoties ārzemēs. Savukārt ārzemnieki šādu iespēju Latvijā izmantojuši 120 reizes.