ZG NL

Elektronisku nostiprinājuma lūgumu sagatavošanas un iesniegšanas Zemesgrāmatā modulis ZG NL ir tīmekļa lietojumprogramma, kas nodrošina iespēju ērtā veidā veikt Zemesgrāmatas nostiprinājumu lūgumu formu automatizētu datu aizpildi no dažādiem datu avotiem.

Risinājums izmantojams tiem pašvaldības darbiniekiem, kas nodarbojas ar reģistrācijas Zemesgrāmatā procesiem. Šobrīd risinājumu izmanto Rīgas pilsētas pašvaldībā, taču tas salīdzinoši vienkārši ir pielāgojams izmantošanai jebkurā citā pašvaldībā.

Modulī iespējams veikt šādas darbības:

  • nostiprinājumu lūgumu elektronisku sagatavošanu, saskaņošanu, parakstīšanu un iesniegšanu Zemesgrāmatai;
  • reģistrāciju lietvedības sistēmā LIETVARIS, lai parakstīto nostiprinājuma lūgumu un to pielikumus, t.sk. atbilstošo kancelejas un valsts nodevu maksājumu uzdevumus, automātiski iesniegtu Zemesgrāmatai.

Modulis nodrošina arī iespēju izsekot Zemesgrāmatas tālākajām darbībām ar iesniegto nostiprinājuma lūgumu līdz pat tiesību nostiprināšanai vai atteikumam nostiprināt tiesības.

Sistēmā ir izgūstami ārēju sistēmu NĪVK IS un VARIS esošie dati par nekustamajiem īpašumiem un to sastāvā esošajiem objektiem, kas ļauj ekonomēt laiku šo datu atkārtotai ievadei, kā arī līdz minimumam samazina datu ievades kļūdu risku, jo tiek izmantoti dati no pirmavota sistēmām. Nepieciešamības gadījumā Zemesgrāmatas reģistrācijas procesa dati ir atspoguļojami arī NEKIP PNIP modulī.