Jauns grāmatvedības risinājums pašvaldībām

ZZ Dats kopā ar Swedbank ir izstrādājuši jaunu risinājumu efektīvai maksājumu karšu apstrādei pašvaldībās. Izveidots integrēts risinājums ar POS termināliem jeb karšu maksājumu pieņemšanas ierīcēm, kas ļauj automātiski apstrādāt veiktos darījumus Vienotās Pašvaldību Sistēmas grāmatvedības sistēmā GVEDIS un vienlaicīgi klientam izsniegt kvīti, kas satur pilnu informāciju par veikto darījumu.

Lietojot šo risinājumu, nav nepieciešama papildus veikto darījumu uzskaite (kases aparāti karšu darījumiem). Tādējādi pašvaldībām ir iespēja efektīvāk vadīt norēķinu pieņemšanas procesus un aktīvāk piedāvāt karšu norēķinus iedzīvotājiem.

„Daudzas pašvaldības Latvijā seko līdzi mūsdienīgām iedzīvotāju vajadzībām un pieņem norēķinus ar karti. Šo pašvaldību vajadzība savukārt ir detalizētas atskaites par saņemtajiem norēķiniem – tagad jaunais risinājums sniedz šo ērtību,” saka Beāte Krauze, Swedbank Naudas plūsmas un e-produktu vadības daļas vadītāja.

Karšu darījumu apstrādes risinājuma priekšrocības:

  • Pieejams tiešsaistē vienotajā darba vidē www.visvaris.lv
  • Visu iedzīvotāja saistību atlase pēc personas koda
  • Iespēja pieņemt apmaksu par vairākiem pakalpojumiem vienā maksājumā
  • Īpaši ērti resursu vadības sistēmas GVEDIS lietotājiem— bezskaidras naudas darījumu automatizēta apstrāde un grāmatošana.

Jauno risinājumu sākusi izmantot Ādažu novada dome. Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks uzsver, ka risinājums ir par pamatu efektīvai norēķinu kārtības ieviešanai pašvaldībā, tas ir nozīmīgs ieguvums iedzīvotājiem administratīvā sloga samazināšanā, saņemot ērtākus pakalpojumus no pašvaldības.

Ādažu domes novada domes galvenā grāmatvede Anete Vaivade atzīst, ka risinājums nepieciešams, lai pašvaldībā varētu apstrādāt maksājumus tā, lai tie nav jāievada manuāli un jāreģistrē katrs darījums vismaz divas reizes (saņemot maksājumu no klienta un grāmatojot grāmatvedībā). Turklāt iedzīvotājiem ir radīta ērtāka apmaksas kārtība, jo POS terminālu programmatūra nodrošina, ka ievadot klienta personas datus, iedzīvotājiem ir iespēja precīzi norādīt  visus apmaksājamos rēķinus pat ja rēķins nav paņemts līdzi, kā arī veikt to apmaksu – sev ērtākajā vietā, kur ir uzstādīts  integrētais POS termināls. Kā veiksmīgu piemēru var minēt, ka Ādažu sporta centrā ir iespēja apmaksāt domes izrakstītos rēķinus par Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas vecāku līdzfinansējumu, vienlaicīgi apmeklējot sporta nodarbības.

Risinājums ataino maksājuma kvītī precīzu informāciju par darījumā iesaistītajām pusēm, darījuma summu (iespējama apmaksa par vairākiem pakalpojumiem vienā maksājumā), iekļautajiem pakalpojumu veidiem, piemēram, maksas pakalpojumiem, nekustamā īpašuma nodokli, dažādam licencēm un atļaujām, pašvaldības nodevām, dzīvesvietas deklarēšanu, u.c.

Citi raksti

Kopš marta ārvalstīs atprečotas 273 e-receptes

Kopš pārrobežu e-recepšu datu apmaiņas ar noteiktām dalībvalstīm, Latvijas iedzīvotāji šo pakalpojumu izmantojuši 273 reizes, iegādājoties elektroniski izrakstītās zāles atrodoties ārzemēs. Savukārt ārzemnieki šādu iespēju Latvijā izmantojuši 120 reizes.