Studentu pieredzes stāsti praksē ZZ Dats

Praktiskās pieredzes iegūšana ir ārkārtīgi svarīga un augstskolām tai būtu jāpievērš vairāk uzmanības.

ZZ Dats administrācijas un personāla vadītāja Iveta Kažemaka skaidro, ka prakse pie mums paredz īstu darba uzdevumu došanu studentiem. Tiem jāizstrādā kvalifikācijas darbs, no uzņēmuma puses tiek nodrošināts šī darba vadītājs, kas studentam palīdz ar tēmas izvēli, sniedz par to padziļinātu izpratni, kā arī augstskolā atbalsta kvalifikācijas darba aizstāvēšanā. 2021. gadā katrs ZZ Dats praktikants pēc nodokļu nomaksas saņēma arī 500 eiro mēnesī.

2022. gadā uzņēmām 9 studentu praksē un dažus mēnešus vēlāk, studenti jau ir ieņēmuši programmētāju amatus. Studenti dalās savā pieredzē praksē, kāda ir ikdiena un, ko novērtē visvairāk.

Paula

Kā ZZ Dats praktikants novērtēju vairākas lietas:

Praktikantiem darbā ir atvēlēts laiks ne tikai programmēšanai, bet arī mācībām. No mentora puses var tikt doti materiāli, kas palīdz labāk izprast dažādas tēmas, saistībā ar programmēšanu. It sevišķi noderīgi tas ir tiem praktikantiem, kam līdz šim programmēšanas pieredze ir bijusi minimāla. Šeit ir iespēja strādāt gan klātienē, gan attālināti. Uzņēmums nāk pretim kvalifikācijas darba izstrādē. Kā arī prakses laikā izstrādāto kodu vari iekļaut savā kvalifikācijas darbā.

Kā studentam man ir svarīgi, ka uzņēmumi piedāvā prakses iespējas. Tas ļauj man izmēģināt strādāt industrijā, ļauj gūt reālu ieskatu tajā, kā notiek projektu izstrāde, kā arī ļauj man padziļināt savas programmēšanas zināšanas.

Kristaps

Es par ZZ Dats jau zināju iepriekš, apmeklējot to ēnu dienā. Tā diena atstāja uz mani labu iespaidu par uzņēmumu. Tomēr es beigās izvēlējos to, tāpēc ka zināju, ka tajā gūšu jaunas zināšanas, varēšu apvienot ar studijām, ja turpinātu pēc prakses, un dažus studijas darbus varētu caur uzņēmuma projektiem veidot.

Ļoti izpalīdzēja, ka komanda, kurā es esmu, ir ļoti atsaucīga un izpalīdzoša. Bez šī visa es domāju, ka man būtu daudz grūtāk iepazīties ar maniem prakses pienākumiem un veiksmīgi izpildīt tos.

Ja nebūtu tādu uzņēmumu kā ZZ Dats, kas mani kā studentu tik ļoti atbalsta, es domāju, ka man būtu daudz saspringtāka ikdiena, domājot, kā apvienot turpmākas studijas un izplānot savu laiku.

Mihails

Izvēlējos praksi ZZ Dats, jo viņi piedāvāja lielisku atalgojumu praktikantiem, izrādīja interesi par studentiem un solīja palīdzēt kvalifikācijas darbā.

Nostrādājot šeit 6 mēnešus, varu teikt, ka tā ir laba prakses vieta. Vērtīgākās lietas, ko es uzskatu šajā uzņēmumā, ir: draudzīgi un saprotoši kolēģi, interesanti projekti un iespēja strādāt no mājām.

Andrejs

Izvēlējos šo uzņēmumu, jo, manuprāt, tas ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas palīdz studentiem attīstīt prasmes savu mērķu sasniegšanai. Vēlos attīstīties un kāpt pa karjeras kāpnēm kopā ar ZZ Dats.

Reinis

Kopš sāku praksi maija beigās, es teiktu, ka esmu desmitkāršojis savas zināšanas. Kolēģi ir atsaucīgi un gatavi palīdzēt, ja ko nesaproti vai esi aizķēries un strādājot veidojas diezgan stingra atgriezeniskā saite ar savu komandu. Uzņēmums sniedz palīdzību kvalifikācijas darba izstrādē, kas man bija svarīgi šim semestrim.

Izstrādāt kvalifikācijas darbu prakses ietvaros ir daudz ērtāk, nekā to darīt paralēli visiem prakses darbiem. Kā arī, saņemt atbalstu un konsultēties ar pieredzējušākiem kolēģiem ir liels bonuss

Ainārs

Mani kā studentu, kurš sev prakses vietu vēl nebija atradis, ZZ Dats prakses piedāvājums ļoti piesaistīja, jo uzņēmums tika prezentēts kā ļoti aktīvs, pateicoties dažādiem sporta pasākumiem, kā arī ļoti draudzīgs un izaugsmi veicinošs, tāpēc nolēmu nosūtīt uzņēmumam savu CV.

Es uzskatu, ka ZZ Dats ir laba prakses vieta, jo tā palīdz iegūt zināšanas, kas ir saistītas ar programmatūras izstrādi, kā arī kopumā palīdz izprast programmētāja lomu un nepieciešamās iemaņas programmatūras izstrādes procesā. Papildus tam uzņēmumā strādā atsaucīgi un izpalīdzīgi darba kolēģi, kas spēj dod padomu un atbildēt uz jautājumiem, kad kaut kas nav skaidrs.

Man kā studentam ir svarīgi, ka pastāv uzņēmumi, kas piedāvā prakses iespējas. Šādas iespējas ļauj studentiem vieglāk atrast sev prakses vietu, kā arī kopumā šādas iespējas studentiem palīdz kļūt par savas nozares speciālistiem, jo viņi jau studiju gados var iegūt visur tik pieprasīto un nepieciešamo darba pieredzi kopā ar darbam nepieciešamām zināšanām.

Citi raksti

Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai

SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar SIA “RGP” un SIA "Rehabilitācijas centrs "Tērvete"" turpina īstenot pētniecības projektu Nr.2.3 “Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai” IT Kompetences centra Projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008 ietvarā.

Latvijā pirmoreiz sociālās jomas speciālistu teikto tekstā atšifrēsrunas atpazīšanas programma

Jelgavas valstspilsēta ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sociālā darba optimizācijai izmantos runas atpazīšanas programmu. Runas atpazīšanas programma atvieglos Jelgavas valstspilsētas Sociālo lietu pārvaldes darbinieku ikdienu, paaugstinot darba kvalitāti, nodrošinās uz datiem pieņemtu lēmumus, to pēctecību – operatīvu iespēju iegūt un izmantot pārvaldē uzkrātos datus.