Skolēni savu nākotni  saskata perspektīvajā IT nozarē – desmitiem ēnotāju vēlas kļūt par programmētājiem

SIA “ZZ Dats” birojā Rīgas Klusajā centrā šogad “Ēnu dienā” piedalījās 28 skolēni ne tikai no galvaspilsētas un Pierīgas, bet arī Tukuma, Jelgavas, Valmieras, Ludzas un Daugavpils –viņiem šādi bija iespēja ne tikai individuāli iepazīt programmētāju, sistēmanalītiķa, IT projektu vadītāju darbu, bet izprast IT produkta ieviešanas ciklu kopumā.

“SIA “ZZ Dats” kā IT uzņēmums ar katru gadu pirms “Ēnu dienas” izjūt aizvien lielāku skolēnu interesi, tomēr fiziski uzņemt un iepazīstināt ar kolēģu darbu varam aptuveni pusi no visiem interesentiem. Šogad visvairāk saņēmām pieteikumus no skolēniem, kuri vēlas iepazīt programmētāja darbu, bet novērtējam, ka atsevišķiem skolēniem ir arī interese par sistēmanalītiķa un IT projektu vadītāja darbu. Maldīgi uzskatīt, ka IT uzņēmumā strādā tikai programmētāji – lai nodrošinātu kopējo darbību, programmatūru izstrādi, ieviešanu, uzturēšanu, finanšu plūsmu, vadību u.c., iesaistīti ir daudzi citi kolēģi. Šogad “Ēnu dienā” skolēni pie mums iepazīst, kā notiek programmēšana, kā projektu vadītājs ikdienā sadarbojas, piemēram, ar Dziesmu un deju svētku organizatoriem, jo nodrošinām gaidāmo svētku dalībnieku reģistrāciju un mobilās lietotnes darbību. Salīdzinoši skolnieku interese par mūsu darbu ir daudz lielāka, no visiem pieteikumiem aptuveni tikai 20% bija no skolniecēm. Daļa skolēnu – mūsu ēnas, pašreizesot vecumā no 12-18 gadiem jau papildus mācībām apgūst arī programmēšanu, citiem šī profesija ir aicinājums, jo tētis strādā par programmētāju, vēl kāds ir aizdomājies, ka programmēšanai nepieciešams tikai dators un interneta pieslēgums, kas ļautu viņam būt mobilam un strādāt no jebkuras vietas pasaulē,” atklāj SIA “ZZ Dats” administrācijas un personāla vadītāja Iveta Kažemaka.

“Ēnu diena”, kas šogad norisinājās 5.aprīlī, ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Citi raksti

Kopš marta ārvalstīs atprečotas 273 e-receptes

Kopš pārrobežu e-recepšu datu apmaiņas ar noteiktām dalībvalstīm, Latvijas iedzīvotāji šo pakalpojumu izmantojuši 273 reizes, iegādājoties elektroniski izrakstītās zāles atrodoties ārzemēs. Savukārt ārzemnieki šādu iespēju Latvijā izmantojuši 120 reizes.