Projektā “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” pabeigti pirmie trīs pētījumi

IT kompetences centra projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” ietvaros ir pabeigti trīs pētījumi un Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai iesniegti pirmie divi pārskati.

Projekta maksājuma pieprasījums Nr. 1 tika iesniegts un apstiprināts par kopējo summu 255 581,98 EUR, kur saņemtais ERAF līdzfinansējums ir 151 467,00 EUR, savukārt maksājuma pieprasījuma Nr. 2 attiecināmās izmaksas ir 716 286,08 EUR un saņemtais ERAF līdzfinansējuma avanss ir 274 091,31 EUR.

IT kompetences centra projekta ietvaros veiksmīgi pabeigti pirmie trīs zinātniskā virziena “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas” pētījumi.

Pētījumā Nr. 1.5. “Informācijas sistēmu lietotāju aizdomīgu darbību identifikācijas metodes adaptācija reālajai videi pietuvinātiem apstākļiem”, kuru īstenoja SIA “ABC software”, tika izveidota metode, kas nodrošinās elektroniskas informācijas aizsardzību pret tās nesankcionētu lietošanu no sistēmas autorizēto lietotāju puses. Veicot izstrādes, atbilstošie tehnoloģiskie komponenti tika pārcelti no laboratorijas uz mākslīgi veidoto vidi un tika veikta integrācija ar atbalsta elementiem.

SIA “PricewaterhouseCoopers Information Technology Services” sadarbībā ar SIA “PricewaterhouseCoopers” un Rīgas Tehnisko universitāti īstenoja pētījumu Nr. 1.9. “Daudzkriteriālas uzņēmuma transporta maršrutu plānošanas atbalsts”. Tika izstrādāta metodoloģija transporta maršrutu plānošanai un tās atbalsta rīka prototips, lai, optimizējot maršrutu plānošanu, samazinātu dabas un finanšu resursu patēriņu.

Pētījuma Nr. 1.12 “Adaptīvas mākoņdatošanas platformas mērogošanas metode atbilstoši konfigurējamai parametru kopai” rezultātā tika izstrādāta metode un izveidoti vairāki tās pielietojuma modeļi, lai esošās mākoņdatošanas platformas spētu adaptīvi reaģēt uz izmaiņām skaitļošanas resursu noslodzē, ņemot vērā pēc iespējas vairāk radītājus. Šo pētījumu īstenoja SIA “DATI Group” sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.1. pasākuma “Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros”.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_small

Citi raksti

Latgalē vājākā nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana elektroniski – pašvaldības zaudē tūkstošiem eiro

2024. gada septiņos mēnešos Latvijas pašvaldības fiziskām personām elektroniskā veidā nosūtījušas par 48 tūkstošiem vairāk nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu nekā pērn un par 124 tūkstošiem vairāk nekā 2022. gadā, liecina portāla www.epakalpojumi.lv izstrādātāja un uzturētāja SIA “ZZ Dats” apkopotie dati.

Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai

SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar SIA “RGP” un SIA "Rehabilitācijas centrs "Tērvete"" turpina īstenot pētniecības projektu Nr.2.3 “Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai” IT Kompetences centra Projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008 ietvarā.

Latvijā pirmoreiz sociālās jomas speciālistu teikto tekstā atšifrēsrunas atpazīšanas programma

Jelgavas valstspilsēta ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sociālā darba optimizācijai izmantos runas atpazīšanas programmu. Runas atpazīšanas programma atvieglos Jelgavas valstspilsētas Sociālo lietu pārvaldes darbinieku ikdienu, paaugstinot darba kvalitāti, nodrošinās uz datiem pieņemtu lēmumus, to pēctecību – operatīvu iespēju iegūt un izmantot pārvaldē uzkrātos datus.