Pašvaldību forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja”

Jau nākošajā nedēļā 18. septembrī norisināsies informācijas tehnoloģiju risinājumu uzņēmuma “ZZ Dats”, vadošās bankas Latvijā “Swedbank” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra rīkotais 5. pašvaldību forums “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja”.

Foruma mērķis ir veicināt modernizāciju organizācijās, valsts un pašvaldību iestādēs efektīvāka darba nodrošināšanai. Par aktuālām tēmām forumā stāstīs viedokļa līderi, kas pauž profesionālu, ekonomiski loģisku un ilgtspējīgu viedokli un priekšlikumus, kas spēj ietekmēt pašvaldības attīstības procesus labklājību veicinošā virzienā.

ZZ Dats direktora vietnieks Edžus Žeiris stāstīs par to kā publiskajā sektorā pielietot integrētas viedkartes, lai efektīvi administrētu pašvaldības piešķirtos atvieglojumus. “Visiem zināms, ka elektroniski norēķini ir mūsu nākotne. Viedkartes, viedtālruņi, viedpulksteņi, aproces, gredzeni u.c. viedierīces ir mūsu ikdiena. Katru dienu mēs esam pieraduši lietot vairākas atlaižu kartes, bet vai esam gatavi lietot vairākas viedierīces, lai saņemtu pakalpojumu sniedzēju atlaides?”

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta runās par paradigmas maiņu tautsaimniecības nozarē, kur pilsonis vairs nav gatavs stāvēt rindās un saziņu ar pašvaldību vai valsti vēlas veikt pilnībā attālināti un vēlas būt nodrošināts ar tehnoloģiskajiem risinājumiem un lietošanas paradumiem atbilstošu rīku komplektu. Centralizēti risinājumi, vienkārši un dzīves situācijām atbilstoši e-pakalpojumi, ērti rīki ir galvenie priekšnosacījumi tam, lai ePilsonis justos komfortabli.

ZZ Dats direktora vietnieks Dainis Dosbergs iepazīstinās klātesošos ar ZZ Dats aktivitātēm datu analīzes rīka izstrādē. Dainis uzsver: “Pašvaldības gadu desmitiem Vienotajā pašvaldību sistēmā ir uzkrājušas dažādus datus. Ir pienācis brīdis izcelt šo datu vērtību un izmantot tos pašvaldības lēmumu pieņemšanā.”

Swedbank Naudas pārvaldības daļas vadītājs Mihails Čebotars stāstīs par datu nozīmi mūsdienās. Mihails ir pārliecināts, ka šodien, praktiski visās industrijās ir izcila iespēja piedzīvot strauju tehnoloģisko attīstību – tehnoloģijas un automatizācija ienāk mūsu katra ikdienā. Mihails komentē: “Šī attīstība sniedz iespēju veidot un uzkrāt arvien vairāk datu, kuru atbilstoša izmantošana ļauj kā sabiedrības iedzīvotājiem tā arī organizāciju pārstāvjiem saskatīt arvien plašākas notikumu kopsakarības un pieņemt ātrākus, atbilstošākus lēmumus.”

Forumu noslēgs pašvaldību pieredzes stāsti, kur Brocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieks Ārijs Sproģis komentēs Vienotas dokumentu vadības sistēmas ieviešanu pašvaldībā un Alūksnes pašvaldības grāmatvedības nodaļas vadītāja Valentīna Fedotova dalīsies pieredzē ieviešot informācijas sistēmu risinājumus budžeta plānošanā un personāla uzskaitē.

Ar foruma programmu variet iepazīties ZZ Dats mājas lapā – https://www.zzdats.lv/zinas/seminari/pasvaldibu-forums-2018/

Pašvaldību forumu varēs vērot tiešraidē ZZ Dats mājas lapā.

Citi raksti

Piesakies Ēnu dienai ZZ Dats 

No 2024. gada 1. līdz 18. martam jauniešus, kuriem interesē darbs IT nozarē, aicinām pieteikties Ēnu dienai ZZ Dats komandā.