Par atbalstu studentu komandai pasaules programmēšanas sacensībās ACM ICPC

ZZ Dats sniedza savu atbalstu Latvijas Universitātes (LU) studentu programmēšanas komandai, kad tie devās uz Ķīnas galvaspilsētu Pekinu, kur no 15. līdz 20. aprīlim norisinājās pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) fināls.

ACM (Association for Computing Machinery) ir pasaules lielākā izglītības un zinātnes kopiena datorikā, kas vieno mācībspēkus, pētniekus, profesionāļus un studentus, lai rosinātu diskusijas, dalītos ar pētījumiem un pieņemtu jomas izaicinājumus.

Pasaules studentu programmēšanas sacensības (ACM ICPC) ir senākās un prestižākās akadēmiskās programmēšanas sacensības pasaulē. Sacensības norisinājās jau 42. gadu, un šogad tajās piedalījās 49 935 dalībnieki, kas pārstāvēja 3 098 universitātes no 111 valstīm. Sacensību ceturtdaļfināli un pusfināli norisinājās reģionos visos apdzīvotajos kontinentos, savukārt uz fināla sacensībām dodas ap 100 pasaules spēcīgākās komandas. Šogad finālā piedalījās 140 spēcīgākās pasaules studentu komandas. Latvijas Universitātes studentu komanda bija vienīgā komanda no Latvijas.

Finālā LU programmēšanas komanda ieguva dalīto 56. vietu (64. absolūto vietu), kas vērtējams kā teicams rezultāts, jo vien mazāk nekā 1% komandu tiek līdz finālam.

Sagatavošanās šīm sacensībām ir nepārtraukts process un jau šobrīd studenti sākuši gatavoties nākamajai sezonai, tāpēc drīzumā dosies uz treniņnometnēm.

Citi raksti

Piesakies Ēnu dienai ZZ Dats 

No 2024. gada 1. līdz 18. martam jauniešus, kuriem interesē darbs IT nozarē, aicinām pieteikties Ēnu dienai ZZ Dats komandā.