LAMPA. Skaties ZZ Dats diskusiju


4. septembrī norisinājās ZZ Dats diskusija sarunu festivāla LAMPA ietvaros.

Vēlamies vērst uzmanību un veicināt iedzīvotāju iesaisti publiskās pārvaldes digitalizācijas procesā. Parādīt – kopā strādājot pašvaldībai, iedzīvotājiem un uzņēmējiem, var rasties efektīvākie un ērtākie risinājumi.

Šodien vairs nav aktuāls jautājums vai digitalizācija ir nepieciešama, bet gan — kādā līmenī varam sekmēt procesu digitalizāciju? Vai mēs kā sabiedrība kopā spējam uzstādīt pretenciozus mērķus, lai esošie procesi būtu patiesi efektīvi un ērti? Vai mums pietiek ambīcijas, mērķtiecība un darītgriba, lai neietu vienkāršāko ceļu, kas tikai pārceļ no papīra uz digitālo vidi un rezultātā nedod nozīmīgus ieguvumus, jo procesā nav veiktas būtiskas izmaiņas. Vai procesus varam ietekmēt tā, lai mēs saņemtu 4. un 5.līmeņa e-pakalpojumus –  tādus pakalpojumus, kura sniegšanai maksimāli tiek samazināta pakalpojuma izmantotāju fiziskās klātbūtnes nepieciešamība un kura sniegšanas procesa atbalstam maksimāli tiek izmantotas informācijas tehnoloģijas.

Noskaties diskusiju

Diskusijā piedalās:

  • Dainis Dosbergs, ZZ Dats direktora vietnieks
  • Kārlis Siliņš, LVRTC ePakalpojumu daļas vadītājs
  • Santa Sāra-Kukule, Siguldas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītāja
  • Egils Trumpe, Siguldas iedzīvotājs

#digitalizācija #kopā #pārmaiņas

Citi raksti

Arī Latvija ir gatava atvērtam kodam valsts pārvaldē

BlogsValsts sektorā atvērtā koda potenciāls ir liels. Pārsvarā valsts sektora biznesa loģika nav slēpjama, gluži pretēji - tā jau ir publiska, ierakstīta normatīvajos aktos. Atvērtā koda izmantošana valsts sektorā var veicināt pārredzamību, demokratizēt piekļuvi tehnoloģijai un veicināt kopīgu risinājumu radīšanu.