Izstrādātājs sniedz atbildes uz jautājumiem par Covid-19 sertifikātu

Izveidota uzskatāma un praktiska video pamācība par Covid-19 sertifikāta iegūšanu un pielietošanu.

Lai palīdzētu orientēties Covid-19 sertifikāta iegūšanas procesā un atbildētu uz visbiežāk uzdotajiem neskaidrajiem jautājumiem, izveidots video materiāls, izskaidrojot, kādas darbības jāveic, lai iegūtu sertifikātu sev un bērniem, kā to verificēt un izmantot, un  ko darīt gadījumos, ja sertifikāta iegūšana sagādā grūtības.

No 1. jūnijā ikvienam ir iespēja tikt pie digitālā Covid-19 sertifikāta, kas ir apliecinājums, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19 un to var izmantot Latvijas Republikas un Eiropas Savienības teritorijā, piemēram, kā apliecinājumu pakalpojuma saņemšanai, iestādes vai pasākuma apmeklēšanai.

Video uzskatāmi parādīts, kā vakcinētām personām iegūt Covid-19 sertifikātu, kā redzēt savu bērnu un aizbildnībā esošu personu sertifikātus, kā arī sertifikāta lejupielādēšanas un verificēšanas procesu.

Bieži vien cilvēki vēršas ar jautājumu, kādēļ viņu sertifikāts nav derīgs, lai gan saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu. ZZ Dats direktors Edžus Žeiris piebilst: “Tas, ka cilvēks ir vakcinējies, nebūt nenozīmē, ka arī vakcinācijas sertifikāts ir derīgs. Svarīgi uzsvērt, ka sertifikāts kā atļauja dažādiem pasākumiem darbojas, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa saņemšanas un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Līdz tam tas nopīkstinot rādīs sarkano – lieguma – zīmi. Tāpat, ir trīs veidu vakcinācijas sertifikātu – testēšanas, pārslimošanas un vakcinācijas sertifikāts. Testēšanas sertifikāts ir derīgs 48 stundas pēc testa veikšanas, pārslimošanas sertifikāts derīgs kļūst 11. dienā pēc pozitīva laboratoriska testa saņemšanas un tā termiņš ir 180 dienas, tādēļ svarīgi sertifikātu derīgumu pārbaudīt iepriekš.”

Pirms pasākuma vai iestādes apmeklējuma, sertifikāta derīgumu var pārbaudīt caur vietni Covid19sertifikats.lv, noskenējot sava sertifikāta unikālo QR kodu vai augšupielādējot saglabāto sertifikāta datni. Tāpat, sertifikātu var verificēt ar jebkuru viedtālruni, lejupielādējot mobilo aplikāciju Covid19Verify.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem neizdodas lejupielādēt savu Covid-19 sertifikātu, aicina zvanīt uz bezmaksas tālruni 8989, lai noskaidrotu informāciju par sev tuvāko valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru un pieteiktos Covid-19 sertifikāta saņemšanai drukātā veidā.

ZZ Dats darbu pie Covid-19 digitālā sertifikāta uzsāka NVD uzturēšanas konkursa ietvaros. Pie projekta kopā strādāja vairāk nekā 80 cilvēku grupa, lai īsā laikā izstrādātu Covid19sertifikats.lv risinājumu, kas sastāv no neredzamās daļas komponentēm, tādām kā sertifikātu reģistra, integrācijas ar EU risinājumu, datu parakstīšana, u.c, un visiem redzamās komponentes, tādas kā portāls un aplikācija.

Tāpat, Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kurai bija iespēja verificēt ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas Savienības iedzīvotāju sertifikātus un nepārtraukts darbs pie portāla attīstības turpinās arī šodien.

Citi raksti

Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai

SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar SIA “RGP” un SIA "Rehabilitācijas centrs "Tērvete"" turpina īstenot pētniecības projektu Nr.2.3 “Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai” IT Kompetences centra Projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008 ietvarā.

Latvijā pirmoreiz sociālās jomas speciālistu teikto tekstā atšifrēsrunas atpazīšanas programma

Jelgavas valstspilsēta ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sociālā darba optimizācijai izmantos runas atpazīšanas programmu. Runas atpazīšanas programma atvieglos Jelgavas valstspilsētas Sociālo lietu pārvaldes darbinieku ikdienu, paaugstinot darba kvalitāti, nodrošinās uz datiem pieņemtu lēmumus, to pēctecību – operatīvu iespēju iegūt un izmantot pārvaldē uzkrātos datus.