6 ieteikumi efektīvākām tiešsaistes sapulcēm

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju vīrusa izplatības dēļ, jau vairāk kā mēnesi tūkstošiem darbinieku strādā attālinātā darba režīmā, to skaitā arī ZZ Dats darbinieki.

Tā kā mācoties viens no otra mēs spējam ietaupīt laiku un kļūt efektīvāki, esam apkopojuši savu pieredzi un ieteikumus kā efektīvāk organizēt tiešsaistes sapulces

1. Kā pirmo iesakām pārbaudīt videokonferences rīku, it īpaši, ja iepriekš to neesi izmantojis. Pārliecinies vai ir labs interneta savienojums un ierīce ir pilnībā uzlādēta. Pirms video zvana pārbaudi mikrofonu, piemēram, sazvanoties ar kolēģi. Kad saruna ir sākusies, pārbaudi, vai visi var dzirdēt un redzēt viens otru. Labs veids, kā to izdarīt, ir ikvienam sasveicināties vai iepazīties, ja neesat pazīstami.
2. Izvairies no lietām, kas varētu novērst uzmanību no sapulces. Izslēdz paziņojumu funkciju lapām, kuras varētu traucēt sapulces gaitai. Pārliecinies vai mobilais tālrunis atrodas klusuma režīmā. Ja ir iespēja nodrošinies, ka ģimenes locekļi netraucēs Tevi šajā laikā. Bērnu parādīšanās sapulces laikā ir jauka, bet ļoti iespējams, ka turpmākās 10 minūtes runāsiet par bērniem, kas nav sapulces tēma.
3. Arī tiešsaistes sapulcēs ir svarīgi ieturēt tādu pašu apģērba etiķeti kā darba vidē. Ja arī video zvans būs Tavu tuvāko kolēģu starpā, Tu pats jutīsies motivētāks darba sapulcei, ja būsi piemēroti apģērbies. No pieredzes iesakām izvairīties no rūtaina un svītraina apģērba, ja nevēlies nohipnotizēt sapulces dalībniekus.  Turklāt izteikti gaišs vai tumšs apģērbs automātiski paspilgtinās vai tieši pretēji padarīs tumšāku Tavu seju. Tāpēc vislabāk būs, ja izvēlēsies neitrālas krāsas apģērbu.
4. Ir svarīgi domāt par interneta atbildīgu lietošanu un datu noslodzi, taču svarīgās sapulcēs tomēr iesakām izmantot ne tikai audio, bet arī video funkciju. Ja tiešsaistes sapulcē izmantosi video funkciju, pārējiem sapulces dalībniekiem būs vieglāk izprast Tevis teikto, jo ir iekļautas arī cilvēka emocijas.
5. Iesakām izslēgt mikrofona skaņu līdz brīdim, kad sāc runāt. Tavs mikrofons var uztvert daudz fona trokšņu, tāpēc, izmantojot mikrofona izslēgšanu, citi sarunas dalībnieki var viegli dzirdēt personu, kura runā. Turklāt, ja zvana laikā Tev jāpārvietojas vai jādara kaut kas cits, ieteicams uz šo mirkli izslēgt arī video, lai lieki nenovērstu sapulces dalībnieku uzmanību.
6. Tiem dalībniekiem, kas plāno kopīgot savu ekrānu, iesakām jau pirms sapulces atvērt nepieciešamos failus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem. Būtu jāizvairās no brīžiem, kad kopīgojot savu ekrānu visi dalībnieki lasa Tavu e-pastu. Lai pārliecinātos, ka dalies tikai ar to, ko plāno, parādi tikai vienu logu, nevis visu ekrānu.

Citi raksti

Latgalē vājākā nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana elektroniski – pašvaldības zaudē tūkstošiem eiro

2024. gada septiņos mēnešos Latvijas pašvaldības fiziskām personām elektroniskā veidā nosūtījušas par 48 tūkstošiem vairāk nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu nekā pērn un par 124 tūkstošiem vairāk nekā 2022. gadā, liecina portāla www.epakalpojumi.lv izstrādātāja un uzturētāja SIA “ZZ Dats” apkopotie dati.

Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai

SIA “ZZ Dats” sadarbībā ar SIA “RGP” un SIA "Rehabilitācijas centrs "Tērvete"" turpina īstenot pētniecības projektu Nr.2.3 “Latviešu valodas runas atpazīšanas diktēšanas sistēmas risinājuma izstrāde sociālo pakalpojumu jomā kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai” IT Kompetences centra Projekta Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008 ietvarā.

Latvijā pirmoreiz sociālās jomas speciālistu teikto tekstā atšifrēsrunas atpazīšanas programma

Jelgavas valstspilsēta ir pirmā pašvaldība Latvijā, kas sociālā darba optimizācijai izmantos runas atpazīšanas programmu. Runas atpazīšanas programma atvieglos Jelgavas valstspilsētas Sociālo lietu pārvaldes darbinieku ikdienu, paaugstinot darba kvalitāti, nodrošinās uz datiem pieņemtu lēmumus, to pēctecību – operatīvu iespēju iegūt un izmantot pārvaldē uzkrātos datus.