Pašvaldību forums 2019

     logo-2019

 

 

Sauklis

Aicinām 24. septembrī uz 6. pašvaldību forumu “Pašvaldība – digitālās sabiedrības veidotāja” ar mērķi veicināt modernizāciju efektīvāka darba nodrošināšanai. Foruma mērķis ir vairot ideju, zināšanu un pieredzes apmaiņu pašvaldību vidū, dalīties ar labo praksi, kā arī diskutēt par aktuālajiem izaicinājumiem un problēmām digitālas sabiedrības veidošanā.

Visas dienas garumā būs iespēja tīklotiesar citu pašvaldību vadītājiem, darbosies infostends, kur varēs gūt praktisku ieskatu ZZ Dats risinājumos. Inovatīvu tehnoloģiju risinājumu uzņēmums Hansab klātienē demonstrēs dažādus drošības risinājumus – biometriskās piekļuves kontroles sistēmu – atpazīšana pēc acs zīlītes, pirkstu nospieduma, plaukstas, sejas; videonovērošanas platformu u.c.

Foruma moderators: Jānis Krops – radio personība, Swedbank mediju attiecību vadītājs.

REĢISTRĒTIES

Reģistrējies līdz 4. septembrim.

1

09.00 IERAŠANĀS, REĢISTRĀCIJA, RĪTA KAFIJA

10.00 FORUMA ATKLĀŠANA

PIEREDZE (2)10.20 ATVĒRTI DATI, ATVĒRTA INFRASTRUKTŪRA: IKT nākotnes attīstības redzējums valsts un pašvaldību funkciju nodrošināšanā Rolands Strazdiņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos.

Viedas pilsētas galvenā raksturiezīme ir spēja nodrošināt ilgtspējīgu vidi un digitālos pakalpojumus. Taču vai mēs pilnībā izmantojam IKT sniegtos labumus, vai tie ir pieejami pietiekami plašai sabiedrībai, lai veicinātu attīstību? Ko mums atnesīs rītdiena, kā atvērtie dati un atvērta infrastruktūra un pieejamība varēs palīdzēt celt produktivitāti un palielināt kopējo efektivitāti, tā lai padarītu savu pašvaldību par vietu, kur uzņēmēji var sekmīgi konkurēt ar citiem reģioniem, savukārt iedzīvotājiem tiek radīta ērta vide individuālo mērķu sasniegšanai.

Neils

10.35 DIGITĀLĀ PLĀNOŠANA: vai datos balstīta lēmumu pieņemšana būs digitālās sabiedrības prāts, gods un sirdsapziņa? Neils Balgalis, Pilsētplānošanas uzņēmuma Grupa 93 vadītājs, pilsētplānotājs.

Klimata pārmaiņas, mobilitātes iespējas un digitālās tehnoloģijas radīs jaunus izaicinājumus Latvijas pašvaldībām jau tuvāko  gadu laikā. Teritorijas uzņēmumi un iedzīvotāji kļūs par nozīmīgāko resursu tās attīstības veicināšanā. Vai dati tiešām ir “jaunā nafta” un ko ar šo naftu varam izdarīt jau šodien?

10.50 DISKUSIJA: digitāli transformēti pakalpojumi. Rolands Strazdiņš (VARAM padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos), Neils Balgalis (Grupa 93 vadītājs), Edžus Žeiris (ZZ Dats direktora vietnieks), Raimonds Čudars (Salaspils novada domes priekšsēdētājs)

2

511.55  INFRASTRUKTŪRA KĀ INVESTĪCIJA: platjoslas optiskā tīkla pienesums reģionu attīstībai. Ģirts Ozols, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājs.

Lai Latvijā izveidotu infrastruktūru, kas ļautu iedzīvotājiem neatkarīgi no viņu atrašanās vietas, saņemt ātra un īpaši ātra interneta pakalpojumus, 2012. gadā VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu uzsāka Platjoslas projekta īstenošanu. Šobrīd visu Latviju jau caurauž vairāk nekā 2000 km gara optiskā tīkla trase, paverot jaunas iespējas gan reģionālajiem elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem, gan iedzīvotājiem, komersantiem un pašvaldību iestādēm.

2

12.10 PUBLISKĀ DROŠĪBA: vai publiskā drošība var būt domāšanas veids?  Ojārs Briedis, Hansab drošības risinājumu Grupas vadītājs.

Mācību iestāžu, pilsētu un to pasākumu drošība ir ļoti svarīgs uzdevums un liela atbildība pašvaldībām. Mūsdienās dominējošie drošības risinājumi – videonovērošana, piekļuves kontroles sistēmas, turniketi un pārvietojamie bolardi ir pieejami un ērti risinājumi. Piekļuves kontroles sistēmas plašās integrācijas iespējas ar dažādām valsts un pašvaldību sistēmām, automatizācija ar pašvaldības policijas sistēmām  šos risinājumus  padara vēl pārskatāmākus un pieejamākus  24/7.

12.35 DISKUSIJA:  digitālā identitāte drošības risinājumos. Ģirts Ozols (LVRTC valdes priekšsēdētājs), Ojārs Briedis (Hansab drošības risinājumu Grupas vadītājs) Ģirts Slaviņš (Mobilly izpilddirektors), Igors Grigorjevs (Ogres 1. vidusskolas direktors)

13.15 PUSDIENAS

3

314.30  KAS JĀZINA KATRAI PAŠVALDĪBAI: praktiskās darbības digitālās pašvaldības izveidē. Dainis Dosbergs, ZZ Dats direktora vietnieks.

Katrs digitālais risinājums, kas pašvaldībā tiek ieviests, ir kā puzles gabaliņš. Cik tālu esam no kopējās bildes? Kā praktiski izveidot digitālu pašvaldību? Kā veiksmīgi elektronizēt procesus un sasniegt maksimālu rezultātu? Vairāk par to prezentācijā.

PIEREDZE (3)14.45 PAŠVALDĪBAS PIEREDZE: pašvaldība pārmaiņu laikā. Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs

 

15.00 DISKUSIJA:  pieredzes stāsti novadu attīstībā. Lienīte Reinsone (Gulbenes novada domes izpilddirektore), Gints Kukainis (Smiltenes novada domes priekšsēdētājs),Ilze Kukute (Swedbank valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja), Dainis Dosbergs (ZZ Dats direktora vietnieks)

4

415.40 Kā paātrināt pielāgošanos digitālajām veselības aprūpes tehnoloģijām? Kaspars Grosu, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klientu apkalpošanas daļas vadītājs.

 

16.20 NOSLĒGUMA VĀRDS. Ilze Kukute, Swedbank valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja

16.25 SARUNAS PIE GLĀZES VĪNA.

Pašvaldību forumu 2018  aplūko ŠEIT

Pasākuma ietvaros tiks veikta video un fotofiksācija, kas vēlāk var tikt izmantota pasākuma atspoguļošanai sociālajos medijos, organizatoru interneta vietnēs vai saglabātas foto un video arhīvā.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam rakstīt uz marketings@zzdats.lv vai zvanīt 29863456

Untitled design (6) - CopyUntitled design (6)Untitled design (6) - Copy - Copy Untitled design (6) - Copy - Copy - Copy