Karstais kartupelis – eAdrese projekts
21.12.2016.
adrese

Kā karsts kartupelis ir projekts eAdrese, ko ripina šurpu turpu – gan ziņās, gan sociālajos tīklos, gan industrijā. VARAM izplata informatīvos materiālus un, kaut nedaudz cenšas sabiedrībai sniegt izpratni par to, kas tas tāds ir. Savukārt vienīgais, ko uztver sabiedrība,  ir izmaksu cipari. Šajā visā informācijas apritē, gribas nest arī savu artavas daļu.

Visas žēlabas rodas no bailēm par nesaprotamo. Var jau paskatīties uz šo visu no pozitīvās puses.

Pirmkārt, kurā biznesā vēl ir tāda ieguldījumu rentabilitāte kā elektronizācijā? Pēc tiem pašiem VARAM aprēķiniem (http://kur.ir?edrese), ieguvums no 90% elektroniskas dokumentu aprites ir 1.4M gadā, savukārt oficiāli plašsaziņas līdzekļos figurē izmaksas 1.7M, tas nozīmē, ka jau otrajā gadā tautsaimniecībā būs vairāk līdzekļi, ko varēs izmantot produktu radīšanā ar augstāku pievienoto vērtību.

Otrkārt, mēs lepojamies ar vienu no ātrākajiem internetiem Eiropā un pasaulē, stāstām, cik daudz mājsaimniecībās ir pieejams dators un internets, bet tiklīdz šo iespēju var pārvērst reālos ieguvumos, tā nobīstamies.

Treškārt, bērni jau no mazām dienām šobrīd iemācās lietot viedtālruņus, planšetes, datorus, kāpēc gan nepadomāt par mūsu bērnu nākotni jau tagad!?

Kopumā, man šķiet, ka sabiedrībai vairāk vienkārši vajag sniegt informāciju par to, kas ir eAdrese, nevis vērpt intrigas un žurnālistiem censties uzpūst sensāciju par izmaksām.

Vienkāršs salīdzinājums izpratnei, mēs neviens šobrīd nebrīnāmies, ka mums ir pieejama interneta banka, kurā var ieiet un redzēt savus finanšu līdzekļus. Savukārt, ja mums būs vienota vieta Latvija.lv, kur var redzēt savu saziņu ar valsti, tad tas ir brīnums!

Raksta autors: Dr. Edžus Žeiris, CISM, PMP, SIA ZZ Dats direktora vietnieks


Atpakaļ uz sarakstu