Ieskaties kā skolēni iejūtas savā nākotnes profesijā!
21.02.2020.

12.februārī visā Latvijā norisinājās Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem – Ēnu diena.

Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances.

Pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs (441 pieteikumi), gaisa kuģa kapteinis, pilots (331), fizioterapeits (243), gaisa kuģa stjuarts (226), ugunsdzēsējs glābējs (220), arhitekts (193), televīzijas un radio raidījumu vadītājs (176), feldšeris (173), ārsts (160), ķirurgs (156).

ZZ Dats izsludināja četras vakances – programmētājs, testētājs, projektu vadītājs un sistēmu administrators. Kopā saņēmām 51 pieteikumu.
– Programmētāja vakancei saņēmām 37 pieteikumus, uzņēmām 22 ēnas;
– Testētāja vakancei 11 pieteikumi, uzņēmām 4 ēnas;
– Projektu vadītāja vakancei 2 pieteikumi, uzņēmām 2 ēnas;
– Sistēmu administratora vakancei 1 pieteikums, uzņēmām 1 ēnu.

Kopējais ZZ Dats uzņemto ēnotāju skaits – 29 ēnas.

Ēnu dienu organizējām divās daļās. Pirmajā daļā skolēniem sniedzām ieskatu ko dara ZZ Dats un kas esam mēs, kā arī ieteikumus kā uzsākt karjeru IT nozarē. Otrajā daļā ēnas iepazina izvēlēto profesiju – devās ēnot attiecīgās profesijas pārstāvi un pildīja praktisko uzdevumu – atšifrēja tekstu.


Pēc Ēnu dienas norises esam saņēmuši atsauksmes no ēnotājiem. “Liels paldies par brīnišķīgu dienu, biji ļoti jauki un interesanti! Esmu uzzinājis daudz ko jauno, par testētāju, testēšanu u.c! Paldies!” Daniils, 9.klase

“Šogad es pirmo reizi piedalījos ēnu dienā. Priecājos, ka par ēnu devēju izvēlējos “ZZ Dats”. Atnākot pie Jums, mani patīkami un ar smaidu sagaidīja. Prezentācija par uzņēmumu bija informatīva un interaktīva. Pateicos programmētajam Artūram Serovam, kurš bija mans ēnu devējs. Viņš labprāt iepazīstināja mani ar savu darba dienu, ar prieku un interesanti atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, kā arī deva dažādus padomus karjeras izveidei un dzīvei kopumā. Paldies viņam arī par to, ka viņš centās paskaidrot programmēšanas procesu man, ne pārāk zinošam cilvēkam šajā nozarē. Neskatoties uz to, ka bija grūti to izprast, interese nemazinājās. Tieši otrādi, tas man palīdzēja saprast, ka ir daudz un cītīgi jāmācas, lai kaut ko sasniegtu. No Artūra dzirdēju arī daudz pozitīvas atsauksmes par “ZZ Dats”. Liels paldies uzņēmumam “ZZ Dats” par laipnu sagaidīšanu un par to, ka devāt man iespēju pabūt tieši pie Jums.” Artūrs, 10.klase

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Paldies skolēniem par interesi! Arī mums šī bija viena varen aizraujoša diena! Prieks redzēt zināšanu kārus skolēnus un, iespējams, pat nākamos kolēģus 🙂


Atpakaļ uz sarakstu