8.martā starmešu gaismā ZZ Dats programmētājas
08.03.2017.
IMG_6839

Skaitļi, cipari, kodi un spēcīga loģika – izklausās pēc vietas, kur dāmu intuitīvajai sievišķībai īsti nav vietas. Taču tā tas nav. IT ir joma, kurā savus spēkus braši pārstāv arī sievietes. ZZ Dats uzņēmumā 49% darbinieku ir sievietes, 51% – vīrieši.

Atzīmējot Starptautisko sieviešu dienu, uzdodam 3 jautājumus ZZ Dats programmētājām:

  1. Kā nonāci līdz lēmumam studēt IT? Kas ietekmēja tavu profesijas izvēli?
  2. Kas ir lielākais izaicinājums tavā darbā?
  3. Kas nepieciešams, lai kļūtu par labu programmētāju?

 majas_lapaiDace, ZZ Dats strādā nepilnu gadu

1. Tā kā man padevās matemātika, angļu valoda, informātika, tad pamatskolā šādu profesijas izvēli ieteica apsvērt vectēvs. Vēlāk izpētīju, kas tad īsti ir programmētājs, sapratu, ka tas varētu mani interesēt. Manu interesi apstiprināja programmēšanas stundas vidusskolā, un tad jau vairāk šaubu nebija, ko studēt.

2. Bieži vien ir dažādi projekti, kuru ietveros jāizstrādā sistēma kādas citas nozares pārstāvjiem, un tad nu nākas saprast, kas ir kas, jo, lai kaut ko noprogrammētu, tas vispirms ir jāsaprot.

3. Lai kļūtu par labu programmētāju, nepieciešama spēja spriest loģiski, pacietība, kā arī vēlme nepārtraukti apgūt ko jaunu.

 

majas_lapaiAlise, ZZ Dats strādā 7 gadus

1. Gribēju kādu praktisku profesiju, tomēr gala lēmumā par labu IT, liela loma bija ģeogrāfiskiem apsvērumiem. Kad pēc vidusskolas bija jāizvēlas starp dzīvi Rīgā un medicīnas inženierijas studijām un kādu citu Latvijas pilsētu, priekšroku devu Valmierai. Tajā laikā tāds skaidrs priekšstats par to, kas vispār ir programmēšana nebija, taču iepatikās. Un arī no Rīgas nekur neesmu aizmukusi.

2. Operatīvi novērst problēmas un izstrādāt sarežģītus risinājumus, saprast klientu prasības un pozitīvi uztvert kritiku.

3. Pacietība, precizitāte un analītiska domāšana, organizētība, spēja strādāt komandā, radošums un labas koncentrēšanās prasmes.

SantaSanta, ZZ Dats strādā 3 gadus

1. Par studijām IT iepriekš nebiju domājusi. Universitātē dokumentus iesniedzu divās fakultātēs, Ekonomikas, jo līdz ar vidējo izglītību ieguvu arī grāmatveža profesiju un IT – tā bija vienkārši kā rezerves izvēle, jo man patīk matemātika. Par šo izvēli pēc tam daudz nedomāju, jo pēc manām domām iespēja tikt budžeta vietā bija minimāla. Uzzinot, ka budžeta vieta man ir abās fakultātēs, es ilgi nevarēju izvēleties kur studēt. Par programmēšanu manas zināšanas bija ļoti minimālas, pielīdzināmas tuvu nullei. Ekonomika – loģisks turpinājums jau apgūtajai profesijai, nekāda riska. Pēdējā mirklī izlēmu riskēt un apgūt kaut ko jaunu.

2. Noteikti tā ir vēlme neapstāties pie jau sasniegtā un apgūtā. Programmētājam vienmēr jāvirzās uz priekšu un jāpapildina savas zināšanas. Jābūt radošam un nedrīkst baidīties no izaicinājumiem.

3. Katrs jaunais projekts ir kā izaicinājums, jo vienā tās var būt iepriekš nezināmas un neizmantotas tehnoloģijas, kuras jāapgūst, nākamājā tā var būt biznesa puse. Piemēram, zemes nomas maksas aprēķināšana pašvaldībā, lai uzrakstītais kods pareizi darbotos saskaņā ar klienta vēlmēm, nepietiek tikai ar programmēšanas zināšanām, ir arī jāsaprot, kas tas par zvēriņu un ko viņš ēd :)

RitaRita, ZZ Dats strādā 3 gadus

1. Ar programmēšanu pirmo reizi saskāros vidusskolas laikā, tad arī sapratu, ka esmu ieinteresēta turpināt izglītību šajā jomā. Programmēšana man dod iespēju apvienot gan radošo, gan loģisko, tā ļauj realizēt idejas un radīt ko jaunu, sabiedrībai nozīmīgu.

2. Lielākais izaicinājums darbā ir izstrādāt kvalitatīvas sistēmas, kas spētu piepildīt lietotāju vēlmes un vajadzības, tā atvieglojot viņu darbu un ikdienu.

3. Lai kļūtu par labu programmētāju, noteikti ir jāpiemīt vēlmei pilnveidoties, apgūt jaunas tehnoloģijas un sadarboties ar kolēģiem, lai panāktu pēc iespējas kvalitatīvāku rezultātu.

KristineKristīne, ZZ Dats strādā 2 gadus

1. Skolā bija neliels ievads mājas lapu veidošanā un programmēšanā, kas mani ieinteresēja. Bija pazīstami cilvēki, kas jau studēja, un vērojot, ko studiju laikā darīja un iemācījās, radās vēlme to iemācīties pašai. Kā arī man patīk kaut ko izveidot, ko citi izmanto savā ikdienā. Universitātē visvairāk patika kurss par mājas lapu veidošanu, tādēļ izlēmu savu karjeru saistīt ar to.

2. Izveidot programmatūru, kas strādā ar pēc iespējas mazāk kļūdām, un funkcionē tieši, kā prasīts.

3. Pacietība, spēja strādāt un saprasties komandā (jo kodu parasti veido vairāki programmētāji), kā arī tieksme visu laiku augt, jo informācijas tehnoloģijas vienmēr attīstās, un nebūs brīdis, kad visu būsi iemācījies, un varēs vairāk nemācīties.

ElzaElza, ZZ Dats strādā 1 gadu

1. Man jau no bērnības ļoti patika matemātika. Kad pienāca laiks izvēlēties, kur studēt, es zināju, ka jāizvēlas kaut kas, kas ir ar to saistīts. Studēt IT ir līdzīgi kā studēt matemātiku, tikai ar savu odziņu.

2. Būt gatavai daudzas lietas mācīties pilnīgi no nulles. Pārzināt vairākas programmēšanas valodas un prast ātri pielāgoties jaunai videi.

3. Kaut kur lasīju, ka slinkums ir labākā programmētāja īpašība – ja programmētājs ir slinks, tas atradīs optimālāko veidu kā paveikt vajadzīgo darbu.


Atpakaļ uz sarakstu