5 iemesli, kāpēc nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu ērtāk veikt portālā www.epakalpojumi.lv
29.03.2017.
maja

Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) ir ar likumu noteikts obligāts periodisks maksājums pašvaldības budžetā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas nekustamais īpašums. Nodokli par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos: šogad NĪN maksāšanas termiņi noteikti 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Maksājumu var veikt gan pa daļām norādītajos termiņos, gan arī avansa veidā, līdz pirmajam maksājuma termiņam – 31. martam – samaksājot visu summu.

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā. Taču drošākais un ērtākais veids NĪN nomaksai ir portāls www.epakalpojumi.lv, jo:

1. Portālā ir pieejama vispusīga informācija par Jums piederošajiem nekustamajiem īpašumiem un aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli

Portālā tiek nodrošināta iespēja bez maksas iegūt pilnu informāciju par Jums piederošajiem nekustamajiem īpašumiem un NĪN jebkurā no Latvijas pašvaldībām. Ērti varat sekot līdzi NĪN maksājumiem, jo jebkurā laikā varat apskatīties informāciju par kārtējā gadā maksājamā nodokļa apmēru – kopējo summu un katra ceturkšņa maksājuma apjomu. Apskatīt kavējuma un soda naudas, ja tādas ir uzkrājušās, veikto maksājumu vēsturi.

2. Pašam manuāli nav jāievada nekādi dati

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties vai ir norādīts maksājuma mērķis (NĪ nodoklis, personīgais konta Nr.), vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Taču veicot maksājumu portālā www.epakalpojumi.lv pašam manuāli nav jāievada nekādi dati – maksājuma uzdevums izveidojas automātiski, tas samazina iespēju kļūdīties un ietaupa laiku.

3. Iespējams veikt maksājumus arī par trešo personu

Portālā iespējams veikt maksājumus arī par trešo personu, vienīgi, ir jāzina attiecīgās personas nodokļa maksātāja konta numurs konkrētajā pašvaldībā.

4. Apmaksāt nodokli, izmantojot Jums ērtāko Ibanku

Pieejamās internetbankas: Swedbank, SEB, DNB, Nordea, Citadele, Norvik Bank, MTB.

5. Pieteikties SMS atgādinājumam par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos

Par samaksas termiņa nokavējumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātās nodokļa summas 0,05% par katru nokavēto dienu. Lai no šādām situācijām izvairītos, iesakām portālā www.epakalpojumi.lv pieteikties atgādinājumu saņemšanai e–pastā vai īsziņā uz mobilo tālruni (SMS). Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Raksta autors: Vita Jekimova, SIA ZZ Dats mārketinga vadītāja


Atpakaļ uz sarakstu